Fjord Bank komanda reiškia paramą ir palaikymą Ukrainai, išgyvenančiai brutalų karą ir ginančiai savo ir mūsų laisvę. Tai alinantis metas Ukrainos žmonėms, tačiau taip pat pilnas iššūkių ir tiems, kurie yra toli, bet seka naujienas, turi artimųjų ar draugų Ukrainoje, bando padėti nuo karo bėgantiems žmonėms. Daugelis lietuvių šiomis dienomis jaučia nerimą ir įtampą, todėl svarbu nepasiduoti sunkiems jausmams. Dalinamės keliais patarimais, kaip padėti sau bei aplinkiniams šiuo sudėtingu laikotarpiu.

Nepaskęsti naujienose

Šiuo metu, kaip niekad svarbu laikytis rutinos ir neleisti negatyvioms mintims užvaldyti ir keisti dienotvarkę. Didelis naujienų srautas gali išmušti iš vėžių, todėl stenkitės palaikyti darbo ir poilsio balansą ir ribokite laiką, kurį praleidžiate socialiniuose tinkluose ar naujienų puslapiuose. Dvidešimt minučių naujienų pakeliui į darbą ir vakare ar pusvalandis naršymo socialiniuose tinkluose per pietų pertrauką. Raskite Jums tinkamą naujienų vartojimo rutiną, kuri leistų sužinoti, kas vykta, apsvarstyti ir paanalizuoti, tačiau nepasiglemžtų visos Jūsų dienos.

Skirti savo laiko padėti kitiems

Jūsų laiko reikia ne tik darbui ir artimiesiems, bet ir Ukrainai. Nuo pat karo pradžios matėme puikių iniciatyvų: labdaros mugių ir koncertų, paramos rinkimo, vežimo ir Ukrainiečių Lietuvoje priėmimo organizavimo. Nevyriausybinės organizacijos ir verslai įvairias būdais renka lėšas ir reikalingą paramą. Gaminami konservai, daromi maskuojamieji tinklai, rūšiuojami gyventojų suaukoti daiktai. Jei galite skirti laiko, nevyriausybinės organizacijos – Lietuvos Raudonasis Kryžius, Maisto bankas, Lietuvos Caritas, Maltiečiai ir Gelbėkit vaikus – kviečia prisidėti teikiant pagalbą.

Fjord bank komanda taip pat prisidėjo prie akcijos „Ateik barščių, paremk Ukrainą“, kurios metu buvo surinkta net 30 000 eurų Ukrainos pasienio karo lauko ligoninei.

Apkabinti draugus

Psichologai pataria, kad sunkius laikus išgyventi padeda bendravimas su draugais ir šeimos nariais. Būti vienam su blogomis žiniomis yra sunkiau. Jei žinote vienišą žmogų, paskambinkite ir pasiteiraukite, kaip laikosi. Dažniau susitikite su draugais ir skirkite laiko šeimai. Gal kartu sugalvosite naują būdą, kaip padėti ir surinkti reikiamos pagalbos Ukrainai.

Slava Ukraini!