Jau netrukus prie ekranų kvies Tokijo olimpinės žaidynės! Ar žinote, kad šiose žaidynėse bus net penkios naujos ir sugrįžtančios sporto šakos? Tai – beisbolas, karatė, riedlenčių sportas, sportinis laipiojimas ir banglenčių sportas. Laukia daug įdomių reginių, todėl verta pagalvoti apie kokybiško televizoriaus įsigijimą. O kaip jį išsirinkti? Pateikiame kriterijus, kurie, mūsų manymu, padės apsispręsti.

Įstrižainė – kuo didesnė tuo geriau

Didelės įstrižainės televizorius leidžia pasijausti tarsi kino salėje. Tačiau renkantis įrenginį svarbu įvertinti kambario dydį ir atstumą, iš kurio žiūrėsite. Kad ir kaip norėtųsi išsirinkti patį didžiausią televizorių, minimalus rekomenduojamas žiūrėjimo atstumas turi atitikti 1,5 TV įstrižainės dydžio. Taigi jei nuo įrenginio vietos iki sofos yra bent du metrai – galite dairytis į 50 colių (127 cm) įstrižainės televizorius. Be to, prie didesnio televizoriaus tilps daugiau draugų!

Rezoliucija – 4K

HD ir Full HD rezoliucijų įrenginiai jau traukiasi į užtarnautą poilsį ir užleidžia rinką naujam standartui – Ultra HD, kitaip vadinamam 4K. Šios rezoliucijos televizoriai sukuria itin ryškų ir kokybišką vaizdą, kuris aktualus renkantis didesnės įstrižainės įrenginius. Įsigiję 4K raiškos televizorių būsite ramūs, kad visada ryškiai matysite greitai skriejantį beisbolo kamuoliuką bendrame stadiono plane. Reikėtų nepamiršti atkreipti dėmesį, kad įrenginys atitiktų didelio dinaminio diapazono (HDR) standartą – tai užtikrins ypatingą ryškumą ir platesnį spalvų spektrą.

Ekrano tipas – OLED, jei tik piniginė leidžia

LCD (skistųjų kristalų) ir LED (šviesos diodų) technologijų įrenginiai vis dar išlieka vieni populiariausių, dėl mažesnės kainos. Bet norintiems neatsilikti nuo naujausių technologijų rekomenduojame rinktis OLED (organinių šviesos diodų) televizorius. OLED technologija leidžia išgauti gerokai aukštesnį kontrasto lygį ir geresnės kokybės spalvas nei LCD ir LED. Be to, OLED televizorius, bus geriausias pasirinkimas tuomet, jei į televizorių bus žiūrima ne tik tiesiai, bet ir kampu.

Nors įrenginiai atpinga vos tik atsiranda naujesnė versija, kartais santaupų nebeužtenka norint pasivyti technologinę pažangą. Jei taip nutiko – kreipkitės dėl vartojimo paskolos į mus.