Renkatės iš ko skolintis? Veikiausiai pirma kylanti mintis – palyginti paskolos sąlygas pagal metinę palūkanų normą (MPN). Tačiau toks metodas nėra tinkamiausias, nes metinės palūkanų norma yra tik dalis kainos ir neaprėpia įvairių su paskola susijusių išlaidų, pavyzdžiui, sutarties sudarymo, mėnesinio administravimo ar kitų mokesčių. Šie mokesčiai dažnai yra skirtingi visose paskolas išduodančiose įstaigose. Tad kaip sužinoti, kur imti paskolą palankiausia? Tai padaryti padės BVKKMN rodiklis.

Kas yra tas BVKKMN?

BVKKMN arba Bendroji Vartojimo Kredito Kainos Metinė Norma yra procentinė visų su paskola susijusių išlaidų išraiška. Kitaip sakant, BVKKMN parodo, kiek iš viso jums kainuos paskola procentais nuo jos dydžio. Į šį rodiklį įeina tiek Metinė Palūkanų Norma (MPN), tiek visi kiti mokesčiai: komisiniai, mėnesinis administravimo mokestis ar bet kuris kuris kitas mokestis kurį taiko kreditorius.

Ne retas atvejis, kai žmonės renkasi paskolą tik pagal palūkanų dydį. Tačiau svarbu suprasti, kad ne jis, o BVKMN parodo, kokia iš tiesų bus reali paskolos kaina klientui.

Lietuvoje galiojantys atsakingo skolinimosi nuostatai įpareigoja visas paskolas išduodančias įstaigas nurodyti klientui jo norimos gauti paskolos BVKMN, todėl jei tokių nematote - būtinai ieškokite ir reikalaukite. Radus BVKKMN nesunkiai galėsite pasilyginti kur imti paskolą palankiausia. Pagal šiuo metu galiojantį reguliavimą paskolų BVKKMN negali būti didesnė nei 200 %.

Koks BVKKMN taikomas „Fjord Banke“?

„Fjord Bankas“ specializuojasi vartojimo paskolomis todėl savo klientams taikome labai geras sąlygas. Vidutinė BVKKMN pas mus yra ~14 %, tačiau BVKKMN gali svyruoti nuo – minimalios 7,4 % iki maksimalios 36,15 %. Konkretus dydis priklauso nuo sumos ir asmeninio kreditingumo vertinimo. Be to, pas mus nėra taikomas sutarties mokestis, o tai klientams suteikia lankstumo. 

Kadangi bendroji vartojimo kredito kainos metinė norma priklauso nuo besiskolinančio asmens kredito rodiklių, norėdami sužinoti BVKKMN turite užpildyti paraišką paskolai gauti. Tai padarę gausite paraiškos įvertinimą, kuriame bus nurodytas ir jūsų paskolai taikomas BVKKMN. Renkantis paskolos davėją BVKKMN turėtų būti esminis pasirinkimo kriterijus, todėl svarbu nepamiršti atkreipti į jį dėmesį.

„Fjord Banko“ internetinėje svetainėje taip pat galite greitai ir paprastai pasitikrinti, kiek turėsite mokėti kas mėnesį. Tai padaryti padės paskolos skaičiuoklė. O iškilus bet kokiems klausimams drąsiai susisiekite su mūsų konsultantais telefonu +370 5 251 1181.