Lietuvoje nuo kitų metų pradžios startuos naujas internetinis bankas. Europos centrinis bankas (ECB) trečiadienį Lietuvos banko teikimu išdavė specializuoto banko licenciją Lietuvoje įkurtam norvegų bankui „Fjord Bank“.

Bankas planuoja Lietuvoje priimti indėlius ir teikti vartojimo paskolas, veiklą vykdydamas tik elektroniniu būdu.

Pagrindiniai banko akcininkai – Norvegijos fiziniai ir juridiniai asmenys.

Apie naujo norvegų banko steigimą Lietuvoje dar pernai rašė VŽ.

„Fjord Bank“ startuoti su paslaugomis ketina nuo kitų metų pavasario. „Fjord Bankas“ neplanuoja steigti tradicinių aptarnavimo biurų ir orientuosis į klientus, finansinius reikalus tvarkančius internetu.

„Mūsų bankas taps rimta ir konkurencinga alternatyva visiems Lietuvoje veikiantiems tradiciniams ir specializuotiems bankams tais atvejais, kai gyventojams prireiks lėšų namams atnaujinti, automobiliui nusipirkti, įsigyti baldų, buitinių prietaisų ar kitoms reikmėms. Skatinsime klientus visuomet palyginti tarpusavyje įvairių bankų pasiūlymus ir pasirinkti geriausią rinkoje. Laikai, kad žmonės naudojosi vienintelio banko teikiamomis paslaugomis, jau praėjo“, – pranešime spaudai cituojamas Veiko Kandla, „Fjord Banko“ generalinis direktorius.

Naujas bankas finansuotis žada daugiausiai iš pritrauktų terminuotų indėlių. 

„Tuo metu, kai tradiciniai bankai už indėlius siūlo klientams nulines arba beveik nulines palūkanas, „Fjord Bankas“ planuoja konkuruoti ir šioje srityje bei siūlyti klientams patrauklias palūkanas“, – aiškina V. Kandla.

Lietuvoje „Fjord Bank“ su centrine būstine Vilniuje įregistruotas dar 2017 m. pavasarį, matant rinkos potencialą.

„Norvegijos privačių finansų rinka pasižymi branda ir konkurencingumu. Tai gerai iliustruoja faktas, kad šioje šalyje namų ūkių bendrosios skolos ir pajamų santykis siekia daugiau kaip 200 proc., o Lietuvoje šis rodiklis sudaro 40 proc.. Aršiai tarpusavyje konkuruojantys daugiau kaip dešimt bankų Norvegijoje daugiausia dėmesio skiria vartojimo paskoloms, tuo tarpu tokių bankų Lietuvoje kol kas yra tik keletas“, – teigia V. Kandla, pridurdamas, kad sprendimą lėmė ir šalies ekonominė aplinka.

Norvegų bankas – jau penktasis, gavęs specializuoto banko licenciją Lietuvoje. Licenciją, kuri nuo įprastinės bankinės licencijos skirias tuo, kad nesuteikia teisės teikti investicinių paslaugų ir turi mažesnį reikalavimą kapitalui, jau turi didžiausia šalies kredito unija „Mano unija“, įsteigusi AB „Mano bankas“, „Revolut Bank“ UAB, „European Merchant Bank“ UAB ir UAB „General Financing“.

„Šiuo metu Lietuvos bankas kartu su ECB nagrinėja dar dvi paraiškas dėl specializuoto banko licencijos gavimo“, – nurodo Lietuvos bankas.

Šaltinis: https://www.vz.lt/rinkos/2019/12/11/lietuvoje-nuo-pavasario-startuos-norvegu-bankas-fjord-bank