Kol vieni su nekantrumu laukia pirmojo sniego, kiti daug mieliau su paukščiais migruotų į šiltus kraštus. Ar laukiame, ar ne – šalti orai netruks atkeliauti, todėl vairuotojams, ketinantiems įsigyti žiemines padangas, turime keletą patarimų.

Automobilio „batai“ – ne dėl grožio

Net jei ir rūpinatės automobilio išvaizda, padangas, greičiausiai, renkatės ne pagal grožį. Ir teisingai darote! Kokybiškos padangos – itin svarbu, nes jos yra vienintelė automobilio dalis turinti tiesioginį kontaktą su kelio danga. O lietuviškos žiemos pilnos siurprizų – plikledis, lijundra, gausiai apsnigti ir provežoti keliai gali pasitaikyti kiekvienam vairuotojui. Todėl rinkdamiesi žiemines padangas apsvarstykite, ar daugiau važinėjate mieste ir tarpmiestiniais asfaltuotais keliais, ar tenka pasiekti ir vietoves, kur keliai būna nenuvalyti ir sunkiai pravažiuojami. Jei važinėjate keliais, kurie visada būna nuvalyti – galite rinktis europietiškas, arba kitaip vadinamas kieto mišinio padangas. Jei žiemą dažnai važiuojate už miesto ribų, miško keliukais ar tenka rytais manevruoti nevalytose daugiabučių aikštelėse – tinkamesnės bus skandinaviško tipo (minkšto mišinio) padangos, kurios užtikrina geresnį sukibimą važiuojant apledėjusiu keliu.

Ilgaamžiškumas – ne tik mada

Visi turime pažįstamų, kurie taupydami kokiam nors tikslui (kad ir naujam iPhone 13) pamiršta savo saugumą ir važinėja gerokai susidėvėjusiomis padangomis. Jei iš tiesų norite sutaupyti – rinkitės kokybiškas ir ilgaamžiškas padangas. Kieto mišinio padangos – dyla lėčiau. Beje, padangų ilgaamžiškumui įtakos turi ir Jūsų vairavimo stilius. Jei nebandysite prilygti F-1 vairuotojams ir posūkiuose neužspausite greičio pedalo iki dugno, o įsibėgėsite ir stabdysite ne staigiai – padangos tarnaus ilgiau. Be to, padangos, kurios ilgiau išlieka kokybiškos ir kurias galima rečiau keisti, prisideda prie mažesnės aplinkos taršos. Tai – „win-win“ situacija!

Taigi, jei nesiruošiate greitu metu pradėti vaikščioti pėsčiomis, ar išmainyti 330 arklio galių į vieną arklį ir roges – teks pasirūpinti savo saugumu renkantis kokybiškas padangas. Netaupykite savo saugumui, jei pritrūktų pinigų – siūlome paskolas puikiomis sąlygomis!