Naudoti automobiliai brangsta greičiau nei nauji. Tai faktas. Automobilių savininkus tokie faktai verčia susimąstyti. Ką galime padaryti, kad netektų greitai keisti savo „Mažulės“ ar išleisti didelių sumų remontui? Štai keletas patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti savo ratus, kad jie tarnautų ilgus metus!

Geriau netaupyti ten, kur geriau netaupyti

Aušinimo skystis, tepalai, stabdžių skystis ir kiti mašinoje naudojami skysčiai turi aiškiai nustatytas ribas, kiek kilometrų nuvažiavus juos reikia pakeisti. Ir nors kartais susigundome „pratempti“ ilgiau, tai visada atsiliepia automobilio ilgaamžiškumui. Nebandykite taupyti automobilio skysčių sąskaita, nes tai panašės į uždelstą vizitą pas dantistą. Rauti dantis – skausminga. Taip pat skaudės ir piniginei, jei dėl laiku nepakeistų tepalų ar variklio aušinimo skysčio teks keisti variklį ar net ieškoti naujo automobilio!

Vairavimo įgūdžiai ir maniera

Deja, pasirūpinti tik „Mažulės“ tepalais – nepakaks. Netinkami vairavimo įgūdžiai taip pat daro didelę žalą. Taigi, jei norite, kad automobilis ilgai tarnautų, stenkitės jį tinkamai vairuoti. Įsėdę į automobilį naujai kelionei, pradžioje važiuokite lėčiau, kol automobilis pasieks darbinę temperatūrą. Tai ypač svarbu šaltuoju metų laiku. Sustoję prie šviesoforo laikote koją ant sankabos? Nelaikykite! Leiskite sankabai pailsėti!

Žinoma, jei įsivaizduosite, kad esate Lewis‘as Hamilton‘as – ratus teks keisti taip pat dažnai, kaip kojines. Staigūs sustojimai ir užvedimai, didelis greitis ir staigūs posūkiai turės ne vieną neigiamą pasekmę Jūsų automobiliui.

Pavalykim, plaukim, poliruokim

Įsijungiam muziką, kempinę į rankas ir... Tikra tiesa, kad dalis gedimų atsiranda dėl kelių druskos, dumblo, purvo ir kitos taršos, kuri ilgiau užsilikusi pažeidžia kėbulą ir paskatina rūdžių atsiradimą. Automobilyje gausu sujungimų, tarpelių ir kampų, kuriuose pasislėpę nešvarumai vėliau gali sukelti įvairių problemų, todėl, net jei ir nesate pedantai – automobilio švara pasirūpinti verta ir dėl gedimų prevencijos. Na, o jei Jūsų „Mažulė“ blizgės, turbūt ir keisti jos... nesinorės!

Pas mus galite užpildyti paraišką vartojimo kreditui jei reikia automobilio remonto, arba pildykite paskolos automobiliui paraišką jei norite jį atsinaujinti.

Linkėjimai!