Ar labiau mėgstate dovanoti dovanas ar jas gauti? Ne už kalnų – šventės, todėl vieni su noru, o kiti iš reikalo vėl ieškosime dovanų artimiesiems, draugams ir bendradarbiams. Kaip išrinkti dovanas, kurios kitą dieną neatsidurtų šiukšlių konteineryje? Turime keletą idėjų!

Daugiau patirčių!

Tyrimai rodo, jog žiūrint atgal į savo gyvenimą žmonės labiau atsimena ir vertina patirtis, o ne daiktus. Gal tai tinka ir dovanoms? Pasirinkimas didelis: nuo bilietų į koncertą ar teatrą, masažo ir SPA kuponų iki ekstremalių pramogų, pabėgimo kambarių, molio lipdymo pamokų ir degustacijų. Norite kažko unikalaus? Pasitelkite fantaziją! Suraskite dar nelankytą gamtos objektą, paruoškite termosą karšto skanaus gėrimo, keletą užkandžių, mylimiausių dainų sąrašą, pagriebkite belaidę kolonėlę ir ... į trasą! Nepamirškite – šventinis laikotarpis būna įtemptas, todėl šiek tiek ramaus laiko geroje kompanijoje gali tapti neįkainojama dovana.

Naujos tradicijos – taip pat tradicijos

Islandijoje egzistuoja tradicija Kalėdoms dovanoti knygas. Ar tam tikrų dovanų tradicijų turite ir Jūs? Jei ne, galbūt pats laikas kokią sugalvoti? Gal verta kartu su artimaisiais pasitarti: ar norite labiau praktiškų ar mielų dovanų? Ar joms išleisite sutarta kainą? O gal labiausiai svajojate apie tai, ko parduotuvėse nėra, o kas iškepta, sumeistrauta ar sukurta Jūsų artimųjų rankomis? Drąsiai išsakykite savo lūkesčius – juk jie skirtingi. Geriau kartą ir visiems laikams susėdus nutarti, kokios bus Jūsų švenčių tradicijos, nei metai iš metų vargti ieškant tinkamų dovanu, o vėliau, šventinį rytą vaidinti, jog gauta dovana Jums patiko. Tiesa, sakoma, kad ne dovanose laimė. Bet kaip gi tas jausmas, kai tu šventinį rytą išvynioji seniai išsvajotą žvejybos rinkinį, o geriausias draugas tuo metu atsiunčia po egle rastos kvapiosios žvakės nuotrauką.

Švęsdami nepamirškime ir gamtos

Kad būtų iš tiesų ramu švęsti pamąstykite, kaip galite prisidėti, kad dovanos ir šventės būtų ne tik džiugios Jums, bet ir draugiškos gamtai. Gal dovanas išradingai pakuosite į senus žurnalus ir laikraščius vietoj naujo dovanų popieriaus? Gal pirksite tik ekologiškus produktus, vietinių amatininkų ir kūrėjų darbus, pagamintus iš natūralių medžiagų? Pasirinkimų daug, o dėkingi bus ne tik medžiai, bet ir baltosios meškos.