Kainoms be gailesčio mušant rekordus, dažnam darosi sudėtinga įpirkti ne tik naują, bet ir naudotą automobilį. Tačiau visuomet galima pasirinkti finansavimo modelį, kuris padės įsigyti nusižiūrėtą transporto priemonę. Čia iškyla klausimas – lizingas ar paskola? Skaitykite toliau ir netrukus patys lengvai nuspręsite, kuris finansavimo modelis jums tinkamas.

Naudoto automobilio pirkimas lizingu

Įprastai lizingu perkami nauji arba mažai važinėti automobiliai (ne senesni kaip 4-5 metai) bei brangesnės transporto priemonės. Taip yra todėl, kad skirtingai nei paskolos, lizingo suma nėra ribojama. Jei jūsų kišenė leidžia pasiskolinti didelę sumą ir esate pajėgūs ją atiduoti, tuomet galite paimti bet kokio dydžio lizingą. Taigi lizingu dažniausiai perkami naujesni ir brangesni automobiliai nei tai padaryti leistų paskola.

Automobilio pirkimas lizingu įmanomas, jei esate sukaupę pradinį įnašą. Perkant naują automobilį, įnašas turi būti ne mažesnis nei 10 proc. transporto priemonės kainos, o perkant naudotą automobilį, prireiks 20-30 proc. Neapsigaukite – kai kurios bendrovės nurodo, jog neprašo jokio pradinio mokesčio. Tačiau dažniausiai tai reiškia, kad už paskolą sumokėsite kur kas brangiau (bendrai kišenei tai atsieis panašiai kaip ir mokant pradinį įnašą).

Nepamirškite, kad perkant lizingu būtinas KASKO draudimas. Per metus jam galite išleisti net 1000 eurų ar daugiau.

Lizingas turi minusų ir užsimanius parduoti automobilį, kai dar neišsimokėjote už jį. Perkant lizingu automobilis iki išsimokėjimo priklauso ne pirkėjui, o lizingo įmonei. Taigi norint transporto priemonę parduoti, teks išmokėti lizingo likutį ir sutvarkyti įvairius formalumus. Šie papildomi reikalai nekamuos pasirinkus paskolą.

Tiesa, pagrindinis lizingo pliusas tas, kad mokėsite mažesnes palūkanas. Tačiau reikės pradinio įnašo, automobilis iki išsimokėjimo jums nepriklausys ir dar nemažus pinigus reikės išleisti KASKO draudimui.

Lizingas su likutine verte

Perkant automobilį su paprastu lizingu, automobilis pirkėjo nuosavybe tampa tuomet, kai išmokama visa suma. Kiek kitokios opcijos laukia, jei pasirenkate lizingą su likutine transporto priemonės verte. Šis finansavimo modelis labiau primena automobilio nuomos sutartį, kurios pabaigoje galite: išsipirkti automobilį už sutartą likutinę vertę, grąžinti automobilį pardavėjui arba parduoti kitam pirkėjui. Dažniausiai pasibaigus sutarčiai pirkėjui lieka sumokėti apie 20-40 proc. likutinės automobilio vertės. Taiga, perkant su likutine verte, galioja tie patys niuansai kaip ir pasinaudojus paprastu lizingu: reikia pradinio įnašo, iki išsimokėjimo nebūsite automobilio savininku, reikės KASKO. Prisideda tik papildomas elementas – likutinės vertės išpirkimas.

Šis finansavimo modelis dažniau pasirenkamas perkant naujas, brangias transporto priemones. Taip pat jį renkasi vairuotojai, kurie nori visuomet važinėti naujais automobiliais. Tokiu atveju pasibaigus sutarčiai vairuotojas išsirenka naują automobilį, o senasis lieka pardavėjui. Tai panašu į ilgalaikę nuomą, kurios pabaigoje daiktą grąžinate į nuomos punktą. Taigi, naudoti automobiliai retai perkami tokiu būdu.

Naudoto automobilio pirkimas su paskola

Paskola dažniau pasirenkama pigesnėms ir senesnėms transporto priemonėms įsigyti. Perkant su paskola nereikia mokėti pradinės įmokos, taigi ne bėda, jei neturite sukaupę lėšų. Su paskola pirkto automobilio nereikia drausti ir KASKO draudimu, o tai kasmet sutaupo nemažai pinigų. Be to perkant su paskola galima pirkti iš bet kokio pardavėjo, pirkėjas nėra pririštas prie riboto pasirinkimo.

Pirkdami naudotą automobilį su paskola, galite pasiskolinti visą reikiamą sumą, tačiau jai yra taikomos lubos. Maksimali paskolos suma svyruoja skirtingose bendrovėse. „Fjord Bank“ taiko aukštas 20000 Eurų paskolos lubas, todėl mūsų klientai gali įsigyti tiek naudotą, tiek naują automobilį ir neriboti savęs.

Paskolos terminas paprastai ilgesnis, nei lizingo. „Fjord Bank“ taikomas terminas - 84 mėn. Išskaidžius automobilio kainą per tokį ilgą laikotarpį, nepajusite didelės finansinės naštos.

Daugeliui vairuotojų svarbu būti savo transporto priemonės savininku. Skirtingai nuo lizingo, paskola leidžia iš karto juo tapti. Perkant lizingu, transporto priemonė registruojama lizingą išdavusio banko vardu. Tuo metu imant paskolą automobilis iš karto taps jūsų nuosavybe.

Svarbu žinoti, kad tiek automobilio lizingą, tiek paskolą galite grąžinti anksčiau laiko. Prisiminkite – renkantis, lizingas ar paskola, svarbiausia atsižvelgti į automobilio kainą bei savo finansines galimybes.