Paskolos įmoka verčia susiveržti diržus? Sužinokite kaip ją sumažinti.
Kyla kainos, pragyvenimas brangsta ir dar ta paskola… Nestabili finansinė padėtis dažnai kelia įtampą ir stresą, o laiku nesumokėtos įmokos išlieka jūsų istorijoje, todėl ateityje gali būti sudėtinga pasiskolinti geromis sąlygomis arba apskritai gauti reikalingą sumą. Kaip elgtis, kad kredito istorija liktų švari, o jūs nejaustumėte finansinės įtampos?
Pirmiausia - finansų planavimas.
Jei vien mintis apie finansus verčia nerimauti, tikrai verta susitelkti ir bent kartą per mėnesį juos peržvelgti, o prireikus – perplanuoti. Brangstant pragyvenimui švaistytis pinigais – ne pats geriausias laikotarpis, todėl atsakinga finansinė elgsena gali prisidėti prie finansinės laisvės. Nors tiesiogiai sumažinti paskolos įmokos tai ir nepadės, bet dalį įtampos tikrai nuims.
Atidžiai surašykite visas savo išlaidas ir įsipareigojimus (mokesčiai, paskolos įmoka (-os), pragyvenimas), tada įvertinkite pajamas, kurias gaunate – darbo užmokestis, pensija, palikimas ir kiti šaltiniai. Sudėkite, atimkite ir turėsite savo formulę finansinei laisvei ar bent jau biudžeto optimizavimui.
Jei planavimas atrodo per daug sudėtingas, pasinaudokite pagalba. Skaitmeniniame amžiuje jos tikrai daug! Jums gali padėti finansų sekimo ir valdymo programėlės, tokios kaip moneon, monefy, goodbudget ir kitos. Be to, prisijungę prie savo elektroninio banko paskyros bet kada galite pamatyti visus išrašus, kada ir kiek išleidote ar gavote. Tokiu būdu lengviau kontroliuoti būtinąsias ir nebūtinąsias išlaidas.
Įvertinę biudžetą, nesunkiai jį paskirstysite ir galėsite nuspręsti, ką daryti toliau – pavyzdžiui, atiduoti dalį paskolos.
Dalinis paskolos grąžinimas
Jau apskaičiavote biudžetą ir lieka pakankamai santaupų, o gal pakilo atlyginimas? Neskubėkite padidėjusių pajamų išleisti vėjais. Geriau pagalvokite apie dalinį paskolos grąžinimą. Jei vieną ar kitą kartą įnešite didesnę sumą, nei siekia jūsų mėnesinė paskolos įmoka, bus atliktas dalinis paskolos grąžinimas.
Prieš atlikdami dalinį paskolos grąžinimą, pasidomėkite, kaip tai daroma jūsų banke, o jeigu esate pas mus, galite būti ramūs – tereiks pervesti didesnę nei įprastai įmokos sumą ir dalinis grąžinimas bus užfiksuotas automatiškai. Paskolos likutis sumažės, todėl ir jos grąžinimo laikas bus trumpesnis.
Jei spaudžia keletas paskolų, grąžinkite tą, kuri yra didžiausia pagal bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą (BVKKMN). Nesvarbu, ar tai būtų būsto paskola, ar paskola automobiliui – paskolos ataskaitoje pamatę mažesnį likutį, tikrai pasijusite tvirčiau.
Atminkite, kad dalinį paskolos grąžinimą vertėtų atlikti tik tuomet, jei turite atidėję pakankamai pinigų – bent kelis atlyginimus.
Jei nesate tikri, kurią paskolą grąžinti pirmiausia ar kaip pasielgti tam tikroje finansinėje situacijoje, kreipkitės į Fjord Bank konsultantus – kartu rasime geriausią sprendimą.
Refinansavimas
Jei vis tik grąžinti dalies paskolos nepavyksta, gal pats laikas refinansuoti? Ką tai reiškia? Jei trumpai ir aiškiai, refinansavimas – tai paskola, kurią pasiimate, kad padengtumėte kitos (ar keletos) turimos paskolos likutį. Tai vienas patogiausių ir protingiausių būdų siekiant sumažinti paskolos įmokas. Apie refinansavimą susimąstyti vertėtų, jei:
● spaudžia finansiniai sunkumai, kyla įtampa, o paskolos suma darosi per didelė,
● turimos paskolos/-ų metinė palūkanų norma netenkina,
● turite keletą skirtingų paskolų ir darosi sudėtinga jas valdyti.
Refinansavimas gali sumažinti paskolos įmoką. Tai vyksta dviem būdais: pratęsus paskolos grąžinimo laikotarpį arba nukritus palūkanų normai.
Pratęsus grąžinimo laikotarpį, visa paskola yra suskirstoma į mažesnes dalis, taigi kasmėnesinės įmokos taip pat sumažėja.
Kalbant apie palūkanų normas, jos gali nukristi, jeigu pagerėja jūsų kreditingumo reitingas. Jį sužinoti galite užpildę refinansavimo paraišką. Net ir vienu ar keliais procentais mažesnė palūkanų norma per visą paskolos laikotarpį gali sudaryti ženklų galutinės įmokos sumos skirtumą.
Refinansuojant lengviau valdyti paskolas. Jei turite keletą paskolų iš skirtingų kreditorių, susigaudyti tarp mokėjimų gali būti sudėtinga. Refinansuodami perkelsite visas savo paskolas po vienu stogu – turėsite vieną sutartį, atliksite vieną mėnesinį mokėjimą, reikės laikytis vienos sutarties sąlygų. Taip bus daug lengviau administruoti savo finansinius įsipareigojimus ir biudžetą.
Nelaukite, kol problemos taps nevaldomos
Taigi būdų, kaip sumažinti paskolos įmoką, tikrai yra. Svarbiausia – nelaukti, kol užklups rimtos finansinės problemos. Jeigu matote, kad kyla įtampa ir darosi sudėtinga mokėti paskolos įmokas, refinansuokite arba atlikite dalinį grąžinimą. Laiku nesiėmus sprendimų, vėliau juos atrasti bus tik sunkiau ir gali nukentėti jūsų kredito istorija. Kad neatsidurtumėte tokioje situacijoje, sekite savo išlaidas ir planuokite finansus, o prireikus pasikonsultuokite su specialistais.
Refinansavimo ir kitais klausimais drąsiai kreipkitės į mūsų komandą – mes visuomet patarsime.