Sulaukę paaukštinimo ir gausesnių pajamų džiaugiamės ir mėgaujamės gyvenimu. Paskolos? Dėl jų, kai viskas klojasi gerai, nesukame galvos. Tačiau specializuoto paskolų banko „Fjord Bank“ marketingo vadovas Julius Atidukraitis pataria paskolos sąlygas peržvelgti būtent gerais laikais. Tuomet jas bus įmanoma ženkliai pagerinti, galbūt sujungti kelias paskolas į vieną ir pasiskolinti daugiau. Tuo metu, kai finansinė situacija pablogėja, refinansavimą siūlančios įstaigos vargu ar galės jums padėti.

Suklusti turėtų tie, kurių situacija nuo paskolos gavimo pagerėjo

„Jei sąlygos buvo pakankamai geros, pablogėjus situacijai, pavyzdžiui, praradus darbą, žmogus vargu ar galės jas pasigerinti. Todėl ieškoti, kur refinansuoti savo paskolas rekomenduojama tuomet, kai situacija pagerėja: pakylate karjeros laiptais ar uždirbate didesnes pajamas. Tuomet kreditorius palankiau vertina jūsų kreditingumą,“ – pataria J. Atidukraitis.

Deja, dažnu atveju sulaukę didesnių pajamų dėl turimų paskolų nebesukame galvos – jos „apsimoka“ tarsi nepastebimai. Verta pasvarstyti, kad ne visuomet gali taip gerai klotis, ypač kai per pastaruosius metus išmokome, kaip netikėtai pasaulis gali apsiversti aukštyn kojom ir kai kuriose srityse nebeįmanoma teikti paslaugų dėl įsigaliojusių apribojimų. 

Neretai būtent patekę į sudėtingą situaciją, gyventojai kreipiasi į „Fjord Bank“ dėl paskolos refinansavimo. 

„Kreipiasi tiek žmonės, turintys greituosius kreditus, tiek kreditus bankuose, kreditavimo įmonėse. „Fjord Bank“ refinansuoja tas paskolas, kurios nėra „pririštos“ prie automobilio ar konkretaus daikto. Dažniausiai – tiesiog vartojimo paskolos,“ – paaiškino J. Atidukraitis. Refinansuojant paskolą neretai atsiranda galimybė papildomai pasiskolinti (tuo atveju, jei turimi finansiniai įsipareigojimai neviršija 40 proc. gaunamų pajamų.) Refinansavimas taip pat leidžia sujungti kelias paskolas į vieną, susimažinti ne tik paskolos palūkanas, bet ir įmoką. 

Paskolos įmoką pavyko sumažinti penktadaliu

Pasak pašnekovo, peržvelgti galimas refinansavimo sąlygas labiausiai rekomenduojama greitųjų kreditų bendrovių klientams – jų mokamos palūkanos dažniausiai būna aukščiausios. Tą galima daryti net nepakitus pajamoms, verta retkarčiais pasitikrinti kitų kreditavimo įstaigų pasiūlymus.

Rinkoje atsiranda naujų žaidėjų, pavyzdžiui, „Fjord Bank“ licenciją veikti gavo 2019-aisiais metais ir į rinką įžengė su palankiomis paskolų teikimo sąlygomis. 

Pavyzdžiui, viena specializuoto paskolų banko klientė turėjo pasiėmusi 6800 eurų paskolą ir kas mėnesį mokėjo 224 eurų įmoką. Refinansavus šią paskolą jos kasmėnesinė įmoka sumažėjo iki 179,92 eur, kitaip tariant, maždaug penktadaliu.

Į besiskolinančius žiūri kiek griežčiau

„Sakyčiau, greitųjų kreditų rinka po truputį traukiasi. Ji atsirado 2009-aisiais – pokriziniais metais. Greitųjų kreditų įmonės patraukė klientus tuo, kad galėjo išduoti kreditą greitai ir patogiai, tačiau vėliau atsirado kreditavimo įstaigų, kurios taip pat gali operatyviai suteikti kreditą ir siūlo geresnes sąlygas,“ – sakė J. Atidukraitis. 

Norint gauti arba refinansuotis paskolą „Fjord Bank“ asmuo turi būti bent 21-erių metų amžiaus, gauti bent 500 eurų pajamas, būti Lietuvos pilietis ir turėti gerą kredito istoriją (iki šiol atsakingai mokėti turimas paskolas).

Vis dėlto, J. Atidukraitis pripažino, kad nemažai žmonių kreipiasi ir turėdami didelių pradelstų skolų. 

„Žiūrime gal kiek griežčiau, nei kitos kreditavimo bendrovės, pavyzdžiui, išduodame paskolas tik nuo 21-erių metų. Tuomet galime pasiūlyti ir geras sąlygas,“ – teigė „Fjord Bank“ atstovas.

Įmonės, kurios suteikia kreditus ir mažiau patikimiems žmonėms, turi apsidrausti nuo rizikos, todėl jų palūkanos paprastai yra didesnės. 

Specializuota centrinio banko licencija byloja apie patikimumą

Daugumą „Fjord Bank“ atmestų paskolų prašymų sudaro prašymai iš žmonių, kurie keliauja per visas įmanomas kreditavimo bendroves. 

„Priminsiu, kad kreditavimo įstaigos mato asmens kredito istoriją. Todėl jei asmuo turi pradelstų skolų ar yra bedarbis – tai tikrai matys dauguma kredito įstaigų. Palinkėčiau visiems skolintis prasmingai, kitaip tariant, konkrečiam pirkiniui, kurio tikrai reikia. Savo klientams stengiamės patarti, pavyzdžiui, jei žmogus šiandien galėtų mokėti paskolą, tačiau yra rizika, kad ateityje kils sunkumų ją išmokėti– patariame luktelėti. Skolintis ir gyventi tik siekiant išsimokėti už kažkokį daiktą nėra prasminga,“ – sako J. Atidukraitis.

„Fjord Bank“ yra specializuotas paskolų bankas, teikiantis vartojimo paskolas ir priimantis gyventojų indėlius. Bankas turi oficialią Europos Centrinio Banko suteiktą specializuoto banko licenciją.