Ar girdėjote? Sako, kad degalų kainos taip pakilo, kad net... Koronavirusas nustojo keliauti! Vis dėlto, nuėjus į parduotuvę ar atvykus į degalinę, juokai dažnai išsisklaido. Kainos auga ir visiems tenka atidžiau pažvelgti į savo asmeninius finansus, planuoti, skaičiuoti ir ieškoti protingų sprendimų. O norint pagerinti savo finansinę padėtį yra dvi galimybės: didinti gaunamas pajamas arba mažinti išlaidas. Didinti pajamas – ne visada paprasta, tačiau peržiūrėti išlaidas – būtina. Kas bendro tarp nagų ir išlaidų? Jas reikia nuolat karpyti!

Kur dingsta pinigai?

Kad galėtumėte tinkamai valdyti savo išlaidas, pirmiausiai turite tiksliai žinoti, kam ir kiek išleidžiate. Jei grynieji pinigai – retenybė Jūsų kišenėje, o gyvenimo nebeįsivaizduojate, be mobiliųjų programėlių – finansus valdyti bus paprasčiau. Atidžiai peržiūrėkite kiekvieno mėnesio išlaidas ir kritiškai įvertinkite, ar visų prekių ir paslaugų, kurias įsigijote, tikrai reikėjo? Galbūt patyrėte išlaidų, kurios buvo nebūtinos? Ypač verta atkreipti dėmesį į brangesnes prekes. Ar įsigijote naują telefoną, nes senasis sugedo ar tiesiog atsibodo? Galbūt prireikus didesnio pirkinio verta įsigyti ne naują, o naudotą? Tai padėtų ne tik sutaupyti, bet ir saugoti gamtą.

Tiksliai žinoti, už ką mokame

Renkantis paslaugas, taip pat prasminga atkreipti dėmesį į tai, ko mums iš tikrųjų reikia, ir nepermokėti už papildomas paslaugas, kuriomis nesinaudojame. Turite bent kelių namų kino platformų prenumeratą, tačiau pažiūrite vos du filmus per mėnesį? O gal įsigijote prabangų sporto klubo abonementą su pirtimis, tačiau neturite laiko tuo mėgautis? Taip jau nutinka, kad kartais mokame už tai, ko nenaudojame! Skamba keistai, tiesa? Todėl verta reguliariai peržiūrėti savo išlaidas ir jas koreguoti, pagal situaciją. Nebent esate iš tų, kurie perka loterijos bilietus ir tiki, kad laimės aukso puodą!

Ieškoti sumanių sprendimų

Daugelis turime ir papildomų finansinių įsipareigojimų, pavyzdžiui, automobilio paskolą ar greitąjį kreditą. Tiesa, ir čia galime pasistengti bei atrasti sumanių sprendimų. Dabar yra pats metas pasitikrinti savo paskolų sąlygas ir galbūt refinansuoti paskolą. Užpildyti paraišką nieko nekainuoja, bet būsite tikri, kad nepermokate.

Užgriuvo netikėtos išlaidos? Nebijokite, padėsime! Išsirinkite Jums tinkamiausią finansavimo sprendimą ir pildykite paraišką.